Egy páncélszekrény nyitása elsősorban annak típusától függ. Egész más szintű munkával jár egy lemezszekrény műszaki nyitása, mint pl. egy Leicher széfé. A legegyszerűbb szekrények sérülés nélkül, pillanatok alatt nyílnak, míg a komolyabbakhoz órák/napok is kellhetnek. Általánosságban elmondható, hogy komolyabb páncélszekrény esetén (kulcs nélkül) a zárnyitás legalább egy furattal jár. Ezt a sérülést akár teljesen is el lehet tüntetni. Zárcsere, vagy zárjavítás után, továbbra is használható lesz a széf.
Egy esetleges zárcsere költsége elsősorban a széf/zár típustól függ, hiszen annak nagy részét anyagköltség teszi ki.
Nyitás után a javítás a következőképpen alakul: kialakítjuk a megfelelő méretű furatot, amibe menetet fúrunk. Ebbe a menetbe egy metrikus csavart hajtunk be. Szükség esetén le is szoktuk hegeszteni és síkba csiszolni a csavar fejét. Ha azt akarjuk, hogy egyáltalán ne legyen nyoma a nyitásnak, akkor az egész szekrényajtót újra kell felületkezelni.
Érdemes a karbantartást komolyan venni. Tárcsás és kulcsos széfeknél 2-3 évente érdemes szakembert hívni. Az elektromos széfek többségénél nem szabad megfeledkezni az elemek időszakos cseréjéről.
Jellemzően kisebb bútor és fali széfek telepítését vállaljuk. Megvannak azok az előírások, amiket érdemes betartani, ha nem akar pórul járni a tulajdonos.
Az általunk preferált és forgalmazott márkák egyike a MOTTURA. Nem csak a nyitásában, a telepítésben, hanem bárminemű alkatrész utánpótlásában is tudunk segíteni.
Egyes gyártók, bizonyos részeit a széfeknek más gyártók termékeivel szerelik fel. Sok trezorban kétféle márkájú zárat is találhatunk. Ez főleg akkor jellemző, amikor kulcsos zárat kombinálnak egy tárcsással (mechanikus kódossal).